Najlepsza PIEROGARNIA w Krakowie

Pierogi to tradycyjna potrawa kuchni polskiej. Można je lepić samemu, kupić mrożone w sklepie, ale najlepiej iść je zjeść w dobrej pierogarni! My od kilku lat chodzimy do tego samego lokalu i jeszcze nigdy nie wyszliśmy rozczarowani. Zatem nie przedłużając przeczytajcie gdzie można zjeść według nas najlepsze pierogi w rozsądnej cenie. 
Gdzie jest pierogarnia?
Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek 10:00-18:00
Sobota – 10:00-16:00
Niedziela – Zamknięte

Lokal znajduje się na krakowskim Kazimierzu i bardzo łatwo tutaj trafić, wysiadając na przystanku Plac Wolnica.
Po wejściu do pierogarni udajemy się od razu w stronę baru, gdzie dokonujemy zamówienia wybierając interesujące nas danie z menu znajdującego się na ścianie po prawej stronie lady.
Następnie pozostaje nam już tylko czekać na nasze zamówienie. Czas oczekiwania wynosi z reguły ok. 15 minut.
W międzyczasie można zaobserwować jak wiele osób przychodzi odebrać swoje zamówienie na wynos. To dobrze, dzięki temu zazwyczaj w lokalu nie ma problemu ze znalezieniem stolika.
Podczas tej akurat wizyty zamówiliśmy pierogi z kapustą i grzybami, a na drugim talerzu wymieszaliśmy pierogi czekoladowe z bananem i białą czekoladą oraz pierogi z serem i malinami.
Pyszności 🙂
Natomiast z własnego doświadczenia wiemy, że inne smaki są równie wyśmienite i to nie zależnie od tego czy zamawiamy klasykę, jak np. pierogi ruskie, czy też coś bardziej oryginalnego.
Po zakończonej słowiańskiej uczcie pamiętajmy, aby odnieść brudne naczynia do okienka przy barze.
Warto wspomnieć, że w tej pierogarni zjemy nie tylko pierogi, ale także takie dania jak: pyzy, knedle, naleśniki, kopytka, krokiety, żurek i barszcz czerwony. Z powyższych my jedliśmy barszcz i krokiety, które również polecamy. Natomiast co do reszty – jeszcze nie próbowaliśmy z racji, że to pierogi skradły nasze serca, ale podejrzewamy, że reszta dań też trzyma poziom. 
Kilka informacji praktycznych:
– W lokalu można płacić zarówno kartą jak i gotówką,
– Zamawia się przy barze,
– Menu w języku angielskim jest dostępne na życzenie,
– Nie ma WiFi,
– Jest możliwość mieszania różnych rodzajów pierogów,
– Pierogarnia znajduje się tuż przy przystanku Plac Wolnica,
– Można zamawiać dania na wynos.

Słowiańska Uczta w liczbach:

0 minut
Czas oczekiwania na pierogi
0 sztuk
Liczba pierogów na talerzu
0
Cena
0
Ilość krzeseł
0
Ilość stolików
Słowiańska Uczta to bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Wszystkie potrawy zdają się być robione świeżo, na miejscu i czuć, że ktoś wkłada w robienie ich dużo serca. Jeżeli jesteś fanem tego popularnego polskiego dania to z pewnością Ci się tutaj spodoba i pierogi polubisz jeszcze bardziej! Warto też zabrać tutaj znajomych zza granicy, jeżeli takowi przyjadą do Was z wizytą. Krótko mówiąc: jak u babci, albo i lepiej!

Comments

  1. Dodo says:

    Byłam w tej pierogarni wielokrotnie, smak potraw długo pozostaje w pamięci. Lokal jest bardzo przytulny. Z wielką przyjemnością polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *