Kąpaliśmy się w beczce piwa!

Uwielbiasz podróże i podczas wycieczki lubisz czasem zrelaksować się przy kuflu zimnego piwa? A może lubisz gorące kąpiele w jacuzzi? Hmm…a może by tak połączyć jedno z drugim i wykąpać się w…piwie? Możesz to zrobić w piwnym spa w Pradze!

W Republice Czeskiej piwo od wieków stanowi element kultury. Nic więc dziwnego, że ichniejsze piwa są bardzo dobre i cieszą się dużą popularnością również poza granicami kraju. Na pewno większości z was obiły się o uszy, a może nawet i o gardło, nazwy Pilsner Urquell czy Budweiser. Co więc powiecie na wizytę w piwnym spa? W Pradze, obok pięknych zabytków, jest to jedna z głównych atrakcji, którą również i my wypróbowaliśmy, a w tym poście podzielimy się z wami relacją z naszej wizyty w tym wyjątkowym miejscu.

Informacje praktyczne

Gdzie można zażyć praskich kąpieli piwnych? Do wyboru jest kilka miejsc. My wybraliśmy Original Beer Spa i jej filię przy ulicy Žitná.

Original Beer Spa Žitná oferuje dwa rodzaje pokojów czy też pakietów spa – Beer Spa i Beer Land. Na Beer Spa składa się kąpiel w beczce chmielu, nieograniczone spożycie jasnego i ciemnego piwa Krusovice, relaks na słomianym łożu i degustacja piwnego chlebka. Natomiast Beer Land wzbogacony jest dodatkowo o saunę i dębowe wiadra z zimną wodą na zakończenie całej sesji.

Za ile taka przyjemność? Cena zależna jest od tego w ile osób będziemy się kąpać, w ilu beczkach, w którym pokoju i ile czasu zamierzamy w spa spędzić.

Ceny Beer Spa zaczynają się od 70 Euro za 1 osobę i od 100 Euro za 2 osoby. Za pakiet Beer Land z kolei 1 osoba będzie musiała zapłacić 109 Euro, a 2 osoby – 130 Euro. Są to ceny za 1 godzinę. 

Piwne spa to miejsce cieszące się dużą popularnością i z własnego doświadczenia wiemy, że planując wycieczkę do Pragi i kąpiel w beczce piwa, warto odpowiednio wcześnie dokonać rezerwacji swojej wizyty online (na stronie internetowej Original Beer Spa system rezerwacji jest bardzo przejrzysty). W tym wypadku trzeba również od razu zapłacić. Jeżeli wolicie zapłacić na miejscu to zawsze można spróbować zadzwonić i się jakoś dogadać.

Właściwości chmielu

Słowo “spa” w nazwie tego wyjątkowego miejsca to nie przypadek, a kąpiele piwne to nie tylko pusta przyjemność! To również sposób m.in. na odmłodzenie skóry, regenerację ciała i umysłu, detoksykację organizmu czy wzmocnienie pracy serca. A wszystko za sprawą chmielowych olejków eterycznych i drożdży piwowarskich, których właściwości lecznicze doceniane były ponoć już w starożytności. Nic dziwnego, gdyż drożdże piwowarskie to bogactwo witamin z grupy B, mikroelementów i aminokwasów! Czyż to nie wspaniała wiadomość?

Rytuał piwosza krok po kroku

Zatem, jak wygląda piwny rytuał w praktyce? 

Na samym początku pracownik piwnego spa wprowadza nas do przytulnego, ceglanego pokoju z dębowymi beczkami i wsypując do jednej z nich drożdże, chmiel i słód (te same, które używane są do produkcji piwa Krusovice) opowiada nam o zbawiennych właściwościach piwnych łaźni. Dostajemy również ręczniki i drewniane pantofle.

Gdy kąpiel zostaje już przygotowana, pracownik zostawia nas w pokoju samych. Zamykamy się od środka, rozbieramy do naga i wskakujemy do dębowej kadzi z wirującym, bulgoczącym piwem. W powietrzu unosi się charakterystyczny zapach chmielu. 

Przez najbliższe 20 minut relaksujemy się w piwnej kadzi, przez cały czas popijając jasną oraz ciemną odmianę piwa Krusovice, które samodzielnie można sobie nalewać bez limitu. Obok kadzi znajdują się krany z piwem i duże kufle.

Po piwnej kąpieli nadchodzi czas na krótką sesję w saunie chmielowej z esencjami chmielowymi. 

Po wizycie w saunie możemy opłukać się i schłodzić polewając się cebrzykami z zimną wodą. Wystarczy tylko pociągnąć za sznur. 

Na sam koniec relaksujemy się na łóżku wykonanym ze słomy pszenicznej i degustujemy piwny chlebek. Owe leżenie na słomie ma pomóc naszej skórze we wchłonięciu witamin z kąpieli.

I na tym kończy się nasz piwny rytuał. Ostatnia rada jest taka, aby nie myć się przez najbliższe kilka godzin po to żeby zwiększyć efektywność zabiegów. Pachnący chmielem i zrelaksowani udajemy się na spacer po Pradze 🙂 

Wizyta w piwnym spa do najtańszych nie należy. Mogłoby być taniej, tym bardziej, że samego bulgotania się w chmielu było zaledwie 20 minut. Niemniej jednak jest to przeżycie jedyne w swoim rodzaju i zdecydowanie polecamy Original Beer Spa. Miejsce ma niepowtarzalny klimat, wystrój jest przemyślany, obsługa miła i pomocna, a piwo bardzo dobre. I co najważniejsze, oprócz przyjemności czerpiemy również korzyści zdrowotne! 

Na sam koniec zapraszamy na krótki filmik z naszej wizyty. Jakość średnia ze względu na sprzęt jakim dysponowaliśmy w 2015 roku 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *